Новини

Рішення IoT: must-have для будь-якого бізнесу

Рішення IoT: must-have для будь-якого бізнесу
27.07.2022

До портфелю DC Link Group нещодавно долучився світовий бренд у сфері IoT – Teltonika, одним з напрямків якого є Teltonika Networks, яка займається розробкою промислових маршрутизаторів, комутаторів та шлюзів для автоматизації бізнесів.

Навіщо вони потрібні вашому бізнесу і які сценарії можна реалізувати?

Сценаріїв використання промислових маршрутизаторів безліч, як і бізнес-ідей, які підприємці по світу пробують реалізувати. Тому пропонуємо вам можливість максимально автоматизувати свої бізнеси разом з рішеннями від Teltoinika!

Teltonika_USE CASE_1.png
КЕЙС 1: ВІДДАЛЕНИЙ МОНІТОРИНГ ХОЛОДИЛЬНОГО УСТАТКУВАННЯ
Обробка та зберігання продуктів харчування суворо контролюється та регулюється законом, оскільки зіпсована їжа може спричинити різні захворювання, навіть летальні випадки. Всесвітня організація охорони здоров'я надає п'ять основних рекомендацій щодо безпечного зберігання харчових продуктів, одна з них – зберігання згідно правильної температури.
У роздрібній торгівлі та логістиці відповідальність за харчові відходи, які виникли через технічні причини, часто лягає на виробника чи інтегратора системи. Найбільша проблема в тому, що без віддаленого цілодобового моніторингу важко помітити дрібні проблеми, перш ніж вони завдадуть реальної шкоди.

Відчинені двері холодильника чи морозильної камери можуть коштувати тисячі євро у вигляді псування продуктів та втрати продажів. А будь-які невідповідності вимогам до зберігання продуктів можуть привернути увагу продовольчих та ветеринарних служб і завдати негативного впливу на бізнес в цілому.

Раннє виявлення проблеми допоможе запобігти великим втратам. Але як же це реалізувати, якщо холодильники знаходиться на сторонньому підприємстві або/і перебувають під наглядом лише у робочий час?

Розглянемо приклад автоматизації моніторингу холодильного обладнання з використанням пристроїв Teltonika.
Teltonika_USE CASE_2.png
Для створення єдиного автономного рішення було обрано шлюз Teltonika TRB141. Він має невеликий розмір, декілька опцій для зручного встановлення, входи/виходи для підключення датчиків. Шлюз збирає дані з датчиків температури та дверей та відправляє всю інформацію у внутрішню систему моніторингу.

У разі будь-яких коливань температури за межами встановлених норм система надсилає SMS-повідомлення. Аналогічне попередження надсилається, коли двері залишаються відчиненими протягом певного часу. У разі виникнення будь-яких технічних збоїв, систему можна перезапустити віддалено, що заощаджує час для технічного персоналу та вирішує більшість проблем без участі людини.

Для віддаленого керування системою було використане програмне забезпечення RMS від Teltonika Networks. Воно дає можливість отримати широкий спектр функцій та можливостей моніторингу. Системний адміністратор може перевіряти історію та журнали подій різних пристроїв, встановлених у кількох місцях, легко налаштовувати та додавати нові правила автоматизації та оновлювати всі шлюзи віддалено через FOTA.

Teltonika_USE CASE_2_1.png
2. КЕЙС 2: ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВІДДАЛЕНЕ КЕРУВАННЯ POS СИСТЕМОЮ ТОРГІВЕЛЬНОГО АВТОМАТА
Тотальний перехід на безготівкові розрахунки змушує переходити до інтеграції карткових платежів (POS-терміналів) у різні торговельні автомати: від продажу кави до квитків.

Однак робота POS-терміналу потребує високого рівня безпеки, а значить додаткового обслуговування для постійного оновлення прошивки і моніторингу роботи терміналу. Це спричиняє великі додаткові витрати на дорогу інженера і погодинну оплату за обслуговування кожної! машини.

Однак в епоху IoT цю пробелму легко вирішити за допомогою пристроїв Teltonika.
Teltonika_USE CASE_2_2.png

Перше, що потрібно для роботи системи оплати це безперебійне та безпечне підключення до Інтернету. Воно забезпечує можливість підключення і моніторингу роботи різних датчиків, а також дає можливість віддаленого керування системою.

Ethernet-маршрутизатор RUT300 підключає POS, Linux-ПК та різні датчики до мережі, використовуючи п'ять доступних портів Gigabit Ethernet. Підключити більше датчиків можна, використовуючи комутатор TSW110, який забезпечує розширення екосистеми за принципом plug-n-play.

Провайдери платіжних шлюзів дотримуються суворих політик безпеки і вимагають частих оновлень прошивки, тому оператори торгових автоматів повинні забезпечувати регулярне оновлення ПЗ на сотнях чи тисячах своїх автоматів. Тут їм на допомогу приходить RMS (система віддаленого керування) від Teltonika.

Інженери та спеціалісти служби підтримки можуть не лише підключатися до маршрутизаторів Teltonika Networks для діагностики, оновлень та усунення несправностей через RMS Management, але також підключатися до сторонніх пристроїв, включаючи POS-термінали, через RMS Connect для виконання будь-яких необхідних завдань. Щоб краще проілюструвати всі плюси RMS, давайте помножимо кількість торгових автоматів на погодинну ставку інженера та витрати палива, необхідні для поїздки в кілька віддалених місць. За допомогою RMS Connect користувачі можуть протягом декількох хвилин одночасно оновлювати тисячі POS-терміналів, де б вони не були.

Хочете автоматизувати власний бізнес, але не знаєте, які рішення обрати?
Звертайтеся до наших спеціалістів у DC Link Group прямо зараз.