Новини

Новинки з виставки WPPI Expo 2020: бездзеркальна камера EOS R5 з підтримкою 8K від Canon

Новинки з виставки WPPI Expo 2020: бездзеркальна камера EOS R5 з підтримкою 8K від Canon
27.02.2020

Днями нову камеру Canon EOS R5 можна було побачити на стенді японської компанії на виставці WPPI Expo 2020 на Лас-Вегасі. Детального опису новики немає, але дещо про неї все-таки відомо:

- свіжий повнокадровий датчик CMOS (імовірно, з дозволом в районі 40 Мп);

- стабілізація зображення, вбудована в корпус;

- безперервна зйомка з частотою 20 кадрів/с (при електронному затворі);

- безперервна зйомка 12 кадрів/с (з механічним затвором);

- захоплення відео з роздільною здатністю 8K;

- 2 слота для карт пам'яті.

Судячи із зовнішнього вигляду пристрою, глибоко посаджена рукоять майже напевно має регульовану функціональну кнопку поруч з кріпленням об'єктива. Відразу за етикеткою «EOS R5 Development Announcement» є ще одна кришка для порту, яка може приховувати роз'єм для віддаленого спуску або бездротового передавача.

Збоку камери розташовується кришка, за якою ховаються карти пам'яті. Відомо, що у камери є два слота для надійності зйомки. Підтримка ж захоплення відео 8K означає, що слоти швидкі, навіть за умови ефективного алгоритму стиснення потоку. Швидше за все, буде один слот SD і один слот CFExpress, або ж, що теж можливо, просто два слоти для карт SD UHS-II.

Судячи з верхнього правого кута камери, розташування елементів управління таке ж, як у існуючої EOS R. На протилежному боці камери знаходиться перемикач включення і виключення, за розміром схожий на використовуваний в EOS R і RP, а також роз'єм для спалаху.

На відміну від сенсорної панелі EOS R, у новинки ззаду розташувався традиційний джойстик автофокусу і більш зручна кнопка AF-ON. Безпосередньо під ним розташувалася спеціальна кнопка «збільшити» для перевірки фокуса, а також Info і Q, щоб викликати швидке екранне меню. Під ним знаходиться коліщатко управління навколо кнопки Set. Екран нагадує моделі R і RP, але поруч з кнопкою Menu в лівому верхньому кутку знаходиться спеціальна кнопка Rate із позначкою мікрофона. Можливо, R5 дозволить прикріплювати аудіозаписи до фотографій за допомогою цього елемента управління.

Судячи з фото, користувачі також зможуть користуватися портами для мікрофона і навушників, портом для ДУ, портом USB (швидше за все, USB-C) і виходом HDMI. Загалом, з нетерпінням чекаємо офіційного анонса з більш детальними характеристиками і описом.