Новини

Новини від Sony: цієї осені компанія запустить свій новий 360-градусний аудіоформат

Новини від Sony: цієї осені компанія запустить свій новий 360-градусний аудіоформат
16.10.2019

За заявою компанії Sony, її нова технологія 360 Reality Audio буде запущена в кінці осені в співробітництві з декількома партнерами. Формат включає в себе об'єктне просторове аудіо, яке розміщує різні елементи музичної доріжки навколо слухача в віртуальному сферичному середовищі. Оточення призначене для відтворення живої музики, з інструментами і вокалом, які надходять з різних напрямків.

Відразу після запуску в 360 Reality Audio користувачі зможуть слухати близько 1000 пісень, в тому числі таких артистів, як Фаррелл Вільямс (Pharrell Williams), Боб Ділан (Bob Dylan) і Біллі Джоел (Billy Joel). Також в новому форматі будуть доступні живі виступи виконавців на кшталт Charlie XCX і Kodaline, які Sony записала і перетворила в новий формат. Крім музики свого власного звукозаписного лейблу, Sony також оголосила про співпрацю з Universal, Warner і Live Nation.

«360 Reality Audio - це доказ того, що новації ніколи не припиняються, - заявив президент і виконавчий директор Sony Electronics в Північній Америці Майк Фасуло (Mike Fasulo). - Об'єднання глибоких технічних основ, невтомних виконавців і далекоглядних апаратних і напівпровідникових партнерів ілюструє величезну привабливість цього радикально нового способу зробити музику ще більш хвилюючою. Разом з галузевими партнерами Sony розробила найпотужніше і реалістичне музичне оточення для слухачів і нове середовище для творчості ».

Користуватися можна буде завдяки співпраці Sony з Amazon Music HD, Deezer, Tidal і nugs.net (Spotify і Apple Music поки не заявлені). За твердженням виробника, оптимальним засобом прослуховування 360 Reality Audio є нова аудиоколонка високого класу Echo Studio від Amazon. Для прослуховування на інших динаміках буде потрібно декодер Sony Reality Audio 360, а також кілька динаміків і технологія обробки сигналів, тому малоймовірно, що всю красу формату зможуть розкрити більшість існуючих пристроїв.

На момент запуску підтримка мобільних пристроїв буде здійснюватися через навушники більшості виробників і відповідні додатки для iOS і Android від Tidal, Deezer і nugs.net. Деякі сучасні навушники Sony також зможуть створювати «іммерсійне музичне поле, що настроюється» за допомогою програми Headphones Connect.