Новини

Нова серія материнських плат від GIGABYTE для процесорів Intel Cascade Lake-X

Нова серія материнських плат від GIGABYTE для процесорів Intel Cascade Lake-X
03.10.2019

Очікувалося, що до моменту появи нових процесорів Cascade Lake-X деякі з партнерів Intel випустять нові моделі материнських плат. Це не було необхідністю, але, як тепер відомо, нові материнські плати все-таки потрібні, так як процесори нової серії підтримують на чотири лінії PCI Express 3.0 більше, ніж попередники. Нові "материнки" якраз і потрібні, щоб розкрити цей потенціал в повній мірі. Рівень TDP і кількість ядер не збільшилися, але це не означає, що додатковий запас по розгінному потенціалу завадить при установці процесора Cascade Lake-X в роз'єм LGA 2066.

Припускаючи такий розвиток подій, компанія GIGABYTE Technology підготувалася, і на цьому тижні представила цілий вибір материнських плат - 299X DESIGNARE 10G, X299X AORUS XTREME WATERFORCE і X299X AORUS MASTER. Літера «X» після найменування набору системної логіки бентежити покупця не повинна - це все той же чіпсет Intel X299, просто обсяг змін функціональних можливостей самих плат виявився достатнім для подібного перейменування. Взагалі складається враження, що серія відеокарт X299X буде використана компанією для отримання окремого прибутку з такої категорії покупців як заможні представники творчих професій, пов'язаних з обробкою відео і комп'ютерною графікою. Не дивно, що GIGABYTE навіть отримала сертифікат сумісності своїх плат з графічними адаптерами професійного рівня NVIDIA Quadro.

Підсистема живлення посилена до 16 фаз, вона тепер здатна витримувати навантаження до 70 ампер. Два порти USB Type-C здатні не тільки підтримувати периферію з інтерфейсом USB 3.2, до них можна підключати до 6-ти пристроїв з інтерфейсом Thunderbolt 3, а також монітори з інтерфейсом DisplayPort 1.2. Є здвоєний мережевий 10-гігабітний мережевий контролер на рішенні Intel X550-AT2. Є підтримка Wi-Fi 6 (802.11ax). Плати нової серії збільшили обсяг підтримуваної оперативної пам'яті з 128 до 256 Гбайт, хоча кількість роз'ємів DIMM як і раніше дорівнює восьми. У комплект з платами X299X AORUS XTREME WATERFORCE і X299X DESIGNARE 10G входить плата розширення AORUS Gen4 AIC, яка підтримує чотири твердотільних накопичувача у виконанні M.2 з інтерфейсом PCI Express x4. В її оснащення входить окремий вентилятор, який дозволяє організувати масив з твердотільних накопичувачів, не ризикуючи їх перегрівом. Старт продажів нових материнських плат очікується найближчим часом.